Sytuacja związana z budową kolejnych stacji II linii metra

W bezpośrednim sąsiedztwie Kliniki trwają prace związane z budową kolejnych stacji II linii metra. W związku z tym pragniemy poinformować o wszystkich szczegółach związanych ze zmianą otoczenia Kliniki:

  1. Dostęp do Kliniki nie jest utrudniony.
  2. Ulica Zamiejska jest na krótki okres zwężona, lecz przejezdna na całej swojej długości. Można do nas dojechać skręcając w ulicę Zamiejską w prawo przy płocie budowy metra (droga krótsza, choć można napotkać maszyny budowlane utrudniające ruch), lub zaraz po skręcie z ulicy Radzymińskiej za stacją benzyową Orlenu (droga dłuższa i wolniejsza, ale nie napotkamy tam budowniczych).
  3. Nie ma żadnego problemu z parkowaniem w okolicy Kliniki. Przez krótki okres utrudnione będzie parkowanie przy samej lecznicy, lecz tuż za nią, w głębi osiedla, nie powinno być kłopotu. Poza tym Administracja osiedla zorganizowała parking na 70 miejsc na tyłach bloku przy Zamiejskiej 15 (na przeciw Kliniki). Wjazd na parking znajduje się pomiędzy blokami przy Zamiejskiej 11 i Zamiejskiej 13 i należy kierować się na część po stronie prawej, gdyż lewa zarezerwowana jest dla mieszkańców.
  4. Z naszych obserwacji wynika, że na chwilę obecną można bez przeszkód wykorzystywać ulicę Handlową jako połączenie między ulicą Świętego Wincentego i Radzymińską (dojazd do Kliniki tylko od Radzymińskiej). Utowrzone na ulicy Handlowej dwa pasy dla samochodów i jeden Buspas pozwalają na swobodny przejazd.
  5. Ruch ulicą Jórskiego jest spowolniony, ale również przez większość doby nie ma kłopotów.